FIBA'dan Yener Yılmaz'a büyük görev

ING Basketbol Süper Ligi hakemlerinden Yener Yılmaz, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda görev alacak.

FIBA'dan Yener Yılmaz'a büyük görev
02 Mart 2020 - 13:15
Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, 26 Temmuz – 09 Ağustos 2020 tarihleri arasında Japonya’da düzenlenecek olan 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'da Yener Yılmaz’ın düdük çalacağını duyurdu. Yener Yılmaz’la birlikte 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda, Afrika kıtasından 2, Asya kıtasından 6, Amerika kıtasından 11, Avustralya kıtasından 1 ve Avrupa kıtasından 9 hakem olmak üzere toplam 30 hakem görev yapacak.

HAYALİ GERÇEK OLDU

1999 yılında hakemliğe başladığını ve hayalini gerçekleştirdiğini belirten Yener Yılmaz, “Olimpiyat Oyunları’nda görev yapacak olmak benim için büyük bir onur. Tokyo’da Olimpiyat Oyunları’nda yer almak, bu sporda görev alan herkes için büyük bir hayaldir. Hakemlik kariyerim boyunca bana yardımcı olan Türkiye Basketbol Federasyonu’na, Merkez Hakem Kurulu’na ve tüm yöneticilerime teşekkür ediyorum.” açıklamalarında bulundu.

OLİMPİYATLARDA 5. TÜRK HAKEM 

Son yıllarda büyük bir aşama içerisinde olan Türk hakemliği, Dünya ve Avrupa Şampiyonaları’nda başarılı yönetimlerinin ardından Yener Yılmaz’ın 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda görevlendirilmesi ile zirveye ulaştı. Yener Yılmaz, 1948 yılında Londra Olimpiyatları’nda görev yapan ilk Türk hakemi Naili Moran'dan sonra, Turgut Atakol, Hüsamettin Topuzoğlu ve Recep Ankaralı ile birlikte Olimpiyat Oyunları’nda görev yapacak beşinci Türk hakemi olarak tarihe geçecek.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum