Alper Yılmaz| İtici güç

"Fenerbahçe Beko ile iyi ilişkilerimiz var. THY EuroLeague'de beraber hareket ederek basketbolu geliştirmeye çalışıyoruz. Fenerbahçe ile birbirimizi iten kulüpleriz. Daha iyiyi hep istiyoruz. Bu sahada sertleşen mücadele olarak görülüyor. Geçen seneki mücadele basketbolseverleri doyuran bir mücadeleydi."

Alper Yılmaz| İtici güç
29 Eylül 2023 - 10:45
BERTAN ERMAN

Ergin Ataman'ın ardından başantrenörlük koltuğuna gelecek ismi belirlerken çok zorlandık. Zor bir süreç oldu. Erdem'in (Can) yardımcı antrenörken gösterdiği performans, NBA'e gitmesi, Türk Telekom'da gösterdiği başarı, oyuncularla olan ilişkisi ve Anadolu Efes'in Türk antrenörle çalışmak istemesi etkili oldu. Erdem ile çalışmak istedik. Beraber başarabileceğimize inandık.

Erdem'in bu iş için doğru bir insan olduğunu düşündük. Erdem Can başarıyı arzulayan, kariyer planını buna göre oluşturan bir antrenör. Takımın başına geçtiği günden bu yana beraber geçirdiğimiz iki ay içinde, doğru tercih yaptığımıza dair inancımız daha da pekişti. Güzel bir sezon geçirmeyi ve uzun yıllar beraber çalışmayı umuyoruz.

Başantrenörümüz basketbolla yaşayan bir insan. İki sezon için beraberiz. İnşallah çok uzun bir süreç olur. Doğru tercih yaptığımıza inancımızı kuvvetlendirdi. İyi sonucu alabilmek için elinden gelenin en iyisini yapacağına inancımız tam. Umuyorum istediğimizi sahaya koyabiliriz ve sakatlıksız güzel bir sezon geçirebiliriz.

Milli takımın kadrosu açıklandığında yabancı oyunculara ve NBA'de forma giyen oyunculara Temmuz'un 24'ünde gelmesi söylendi. Larkin ABD'de MR çektirdi. Kemik ödemi olduğu bilgisi geldi. Yöneticilerle konuştuk, 'gelsin bizim doktorlar baksın' dediler. Geldi, 24 Temmuz'da MR çektirdi. Ciddi bir ödem olduğu raporlandı. Tedavisine başlandı. 2 hafta sonra kontrol olması gerektiği söylendi. 2 hafta sonra ödemin azaldığı ama hâlen devam ettiği söylendi. İyileşmesinin 6 hafta gibi süreceği ve zorlarsa 6 hafta daha artacağı belirtildi. 

Larkin'in 25-26 Temmuz'da ciddi bir ağrısı oldu. ABD'deki doktoru çağırınca oraya gitti. Haftaya gelmesini bekliyoruz. Sağlık kontrolüne girecek. Sezona başlayıp başlamayacağı belli olacak. Zorlamak istemiyoruz. Bütün milli takımlar devşirme oyuncu kullanmaya çalıştı. Sırbistan dünya şampiyonasında Jokic ve Micic'siz gidiyorsa bu oyuncular üzerindeki görüşlerimizi sağlıkları üzerinden değerlendirmeliyiz. A Milli Takım önemli. Milli takım formasını giymenin gururunu biliyorum. Larkin milli takıma hep gitti ama şimdi sakatlığı izin vermiyor. Larkin'in milli takımda olmamasının ana ve tek nedeni sakatlıktır.

Doğuş Özdemiroğlu çok zor bir sakatlık geçirdi. Takıma yeni bir enerji katacak bir guard bir de 4,5 numara transferi gündemimizde var.

Fenerbahçe ile iyi ilişkilerimiz var. THY EuroLeague'de beraber hareket ederek basketbolu geliştirmeye çalışıyoruz. Fenerbahçe ile birbirimizi iten kulüpleriz. Daha iyiyi hep istiyoruz. Bu sahada sertleşen mücadele olarak görülüyor. Geçen seneki mücadele basketbolseverleri doyuran bir mücadeleydi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum