Scariolo:''Çok mutlu olduğumuzu söyleyebilirim''

EuroBasket 2022'de final maçında Fransa’ya karşı kazanarak şampiyon olan İspanya milli takım antrenörü Scariolo, basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

 Scariolo:''Çok mutlu olduğumuzu söyleyebilirim''
19 Eylül 2022 - 02:37 - Güncelleme: 21 Eylül 2022 - 11:13

Koç Scariolu şu şekilde açıklamada bulundu:

“Çok mutlu olduğumuzu söyleyebilirim. Güç sıralamalarında sekizinci sıradaydık. Harika takımları geçmeyi başardık. Özellikle de NBA ve EuroLeague oyuncularıyla dolu son rakibimiz… Şimdi son sıralamayı görmek ve bütün o harika takımların üstünde olmak inanılmaz. Turnuvanın başında söyledik. En azından ilk 15’te bir oyuncumuz olmalıydı. Bu yüzden mutluyum. Bir basketbol koçu olarak da çok mutluyum çünkü harika bir basketbol oynadık.''

Harika oyundan mutluyum 

“Şu anda sadece bir basketbol koçu olarak oynadığımız harika oyundan dolayı mutlu olmama izin verin. Bütün sınırlamalarımıza rağmen hızlı tempoda oynadık, çok fazla asist yaptık ve zor zamanlardan bireysellikle değil takım oyunuyla çıktık. Ayarlamalar yapmak çok normal ve o ayarlamaların çoğu bizi çok verimli bir takım haline getirdi.”

Geçmiş yıllarda Scariolo, İspanya Milli Takımı’nı bir Ferrari’ye benzetmişti. Bu yıl da benzer bir analoji yapması istenildiğinde deneyimli koç şu cümleleri kurdu:

“Farklı olduğu kesin. Ferrari sürmek, hassas bir makinenin detaylarına dikkat etmeniz gerektiği için zordur. Bu sefer daha kaba, zaman zaman agresif olmak zorunda kaldım çünkü sürüş için en iyi yolun bu olduğunu hissettim. Oyuncuların bu sert sürüşten rahatsız olmadığını fark ettiğimde ise daha da ileri gittim ve zamanında asla yapmayacağım şeyler yaptım.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum