NBA'de virüs vakası 14'e yükseldi  

NBA'de milli basketbolcu Furkan Korkmaz'ın formasını giydiği Philadelphia 76’ers, basketbolcular, antrenörler ve çalışanlara yaptığı testlerden üçünde sonucun pozitif çıktığını açıkladı. Perşembe günü itibarıyla NBA oyuncularından 14'ünde Kovid-19  tespit edildi.

NBA'de virüs vakası 14'e yükseldi  
20 Mart 2020 - 16:40


NBA'de milli basketbolcu Furkan Korkmaz'ın formasını giydiği Philadelphia 76’ers, basketbolcular, antrenörler ve çalışanlara yaptığı testlerden üçünde sonucun pozitif çıktığını açıkladı. Los Angeles Lakers'ın iki oyuncusunda da koronavirüs çıkarken, Boston Celtics'te oynayan Marcus Smart da virüse yakalandığını duyurdu. Koronavirüs testleri yapan takımlar sonuçları duyurdu. Milli basketbolcu Furkan Korkmaz'ın formasını giydiği Philadelphia 76’ers, basketbolcular, antrenörler ve çalışanlara yaptığı testlerden üçünde sonucun pozitif çıktığını açıkladı, isimler ise duyurulmadı. 
Diğer bir NBA ekibi Los Angeles Lakers'da da iki basketbolcu koronavirüse yakalandı. Lakers da isimleri açıklamadı.Virüse yakalanan bir başka isim ise Boston Celtics forması giyen Marcus Smart. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada koronavirüs taşıdığını açıklayan Smart, hastalığa dair bir semptom göstermediğini belirterek, testi yaptırdığından beri evinde karantina altında olduğunu söyledi.
NBA'de daha önce de Rudy Gobert, Donovan Mitchell, Christian Wood, Kevin Durant ve Brooklyn Nets'in 3 oyuncusunda koronavirüs çıkmıştı. Lakers oyuncularındaki virüsün nedeni olarak 10 Mart’ta Brooklyn Nets takımı ile yapılan basketbol maçı gösterildi. Daha önce Brooklyn Nets takımının 4 oyuncusunda Kovid-19 vakası tespit edilmişti. Perşembe günü itibarıyla NBA oyuncularından 14'ünde Kovid-19  tespit edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum