Mert Kokulu | Enerjisi Güzel Takımlarımızı her zaman destekliyoruz

Güzel Enerji A.Ş. Pazarlama Direktörü Mert Kokulu: "Türk basketbolu çok güzel bir dönem yaşıyor, çok daha iyi günlerin arifesinde olduğumuza inanıyoruz. Millilerimizin her şampiyonada ortaya koyduğu mücadele ve performans herkesin takdirini kazandı. Genç ve potansiyeli yüksek oyunculardan kurulu takımlarımız var. Enerjisi Güzel Takımlarımızı her zaman desteklemeye devam edelim, onların itici gücü olalım ve salonları dolu tutalım!"

Mert Kokulu | Enerjisi Güzel Takımlarımızı her zaman destekliyoruz
03 Şubat 2023 - 13:31
TotalEnergies İstasyonları olarak, markamızın misafirlerimizle duygusal bağını güçlendirerek, sadece istasyonlarımızda değil, günlük hayatın akışında farklı noktalarda da onlara temas etmek istiyorduk. Bu kapsamda Milli Basketbol Takımlarımızı desteklemeye karar verdik. Çünkü bizce basketbol, seyirci ve sporcuların etkileşiminin maksimumda olduğu, yüksek tempoda müsabakalarıyla hem kadınlar hem de erkeklerin yakından takip ettiği, enerjisi çok yüksek bir spor branşı. Türkiye’nin lider enerji şirketlerinden biri olarak Türkiye Basketbol Federasyonu ile 2019 yılında imzaladığımız anlaşma çerçevesinde Basketbol Milli Takımlar Ana Sponsoru olduk. Basketbol Milli Takımlarımız da böylece “Enerjisi Güzel Takım”a dönüştü.
 
Hedefimiz, toplumsal yaşama değer katmak ve başta gençlerde olmak üzere ülkemizde spor kültürünü yaygınlaştırmak. Milli Takımlar sponsorluğuyla bunu gerçekleştirmek istiyoruz. Akaryakıt sektörünün yerli sermaye ile faaliyet gösteren kurumlarından biri olarak Basketbol Milli Takımlar Ana Sponsoru olmak, genç nesillerin basketbola ilgisini artırmak ve Türk basketbolunun gelişimine katkıda bulunmak bize gurur veriyor. Tüm yaş gruplarındaki kadın ve erkek milli takımlarımızı, “Enerjisi Güzel Takım” sloganıyla destekliyoruz.
 
Yeni nesil enerjimizle gelecek için dönüşüme öncülük ederken, Kadın ve Erkek Basketbol Milli Takımlar ana sponsoru olarak 2019 yılından bu yana tüm yaş gruplarında Türk basketbolunu destekliyoruz. Bu kapsamda, A Milli Erkek Basketbol Takımı’nı da FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası’na bir reklam filmiyle uğurlamak istedik. “Enerjisi Güzel Takım" sloganıyla hazırladığımız televizyon, radyo ve çeşitli dijital platformlarda yayınladığımız reklam filmimizde millilerimizin maketleriyle hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen küçük kız, “Enerjisi Güzel Takım” oyuncularının sürpriziyle hayallerine kavuşuyor. 
 
Diğer yandan Bi’Güzel lezzetlerle enerjilerini tazeleyen ve istasyondaki herkese unutulmaz anılar armağan eden Milli Takımımız, TotalEnergies İstasyonları'ndan da aldığı enerjiyle Avrupa Şampiyonası’na doğru yola çıkıyor.
 
“Enerjisi Güzel Takım” ifadesi kısa süre içinde bilinirliğini artırdı ve Milli Takım ile özdeşleşti. Bu bize başlı başına ayrı bir keyif veriyor. Aldığımız geri dönüşlere üç boyutta bakabiliriz: Ülkemize, markamıza ve kurumumuza katkımız. Öncelikle TotalEnergies İstasyonları olarak genç nesillerin basketbola ilgisini artırarak, Türk basketbolunun gelişimine katkıda bulunuyoruz. Bu bize gurur veriyor. Bir diğer nokta, basketbolun birleştirici gücü, enerjisi ve rekabetçi ruhu markamızla özdeşleşiyor. Tüketicileri, TotalEnergies İstasyonlarına yaklaştırıyor. 
 
Son olarak söylemeliyim ki Basketbol Milli Takımlarımızın enerjileri gerçekten çok güzel. Güzel Enerji çalışanları olarak hep beraber takımlarımızı takip ediyoruz ve her maçı sabırsızlıkla bekliyoruz. Onlar sayesinde daima pozitif bir gündemle bir araya geliyoruz.
 
Şu ana kadar hem tüketicilerden hem iş ortaklarımızdan hem de federasyondan aldığımız tepkiler çok olumlu. Samimi bir iş yapıldığında, heyecanı izleyenlere aktarabildiğinizde, duygu ve enerji dolu anları izleyiciye yansıtabildiğinizde sonuçlar da olumlu oluyor. Hem kadın hem de erkek Milli Takımlarımız, TotalEnergies İstasyonları'ndan da aldığı enerjiyle bugüne kadar bizlere sayısız zafer ve gurur yaşattı. Hem bu zaferlere yenilerini eklemek   hem de ülkemiz basketbolunun güçlenmesine katkıda bulunmak amacıyla sponsorluk anlaşmamızı 2025 yılına kadar uzattık. Bu iş birliğinin hem markamızın hem de takımlarımızın gücüne güç katacağına inanıyorum.
 
2022 yılı sponsorluk kapsamında bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz “Yeni Nesil Enerjimizle Avrupa Şampiyonası Yolculuğunda Millilerimizin Yanındayız” iletişimleriyle  10 milyon kişiye erişim sağladık. Anket ve saha çalışmalarıyla görüyoruz ki, Milli Takım destekçisi olmamızın farkındalığı giderek yükseliyor. Yakın zamanda, ülkemizdeki  basketbol sevgisini  daha da geliştireceğine inandığımız sosyal sorumluluk projelerine imza atacağımızı da ilk kez buradan duyurmak isterim.
 


Avrupa Şampiyonası’nda güçlü bir mücadele verdik; ama sonuç beklediğimiz gibi olmadı. Yine de İspanya, Fransa gibi basketbolda ekol olmuş ülkelere karşı son topa kadar muhteşem mücadele ettik ve hiç pes etmedik. Bu takımın gelecekte önemli başarılara imza atacağına hiç şüphem yok. Takımımız çok özel yetenekler barındırıyor ve arkadan gelen nesiller de çok umut verici. 
 
Ağustos ayında olimpiyat ön elemelerine katılacağız. Ayrıca yaz dönemi boyunca U16-19-20 takımlarımız Avrupa ve Dünya şampiyonalarına katılacak. Mevcut A Milli Takımlarımızın arkasında da oldukça güçlü ve yetenekli sporcular olduğunu görmek mutluluk verici. Sponsorluğumuzla yeni nesillere de güzel bir enerji veriyor olmaktan gurur duyuyoruz. Erkeklerde  büyük  başarılara   imza  atacağımız   bir  döneme   yaklaştığımıza inanıyorum ve mücadelelerinin her anıyla bizleri gururlandıran Enerjisi Güzel Takımımıza bu vesileyle bir kez daha yürekten teşekkür ediyorum.
 
A Kadın Milli Takımımız, Mersin’deki Avrupa Şampiyonası eleme karşılaşmalarında potansiyelini gösterdi. Bu karşılaşmalarda, takımımız Slovenya ve Arnavutluk’u mağlup ederek, 2022’yi namağlup grup lideri olarak kapattı. Avrupa Şampiyonası’na katılmak için son viraj anlamına gelen şubat ayındaki karşılaşmaları heyecanla bekliyoruz.
 
Haziran ayındaki Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nın, kadın basketbolumuzu ön plana çıkaracağına hiç kuşkum yok. Kadın basketbolcularımız birçok genç kızımız için örnek teşkil ediyor. Kadın Milli Takımımıza inanıyoruz, Avrupa Şampiyonası’nda onları hakkıyla desteklemek için keyifle hazırlanıyoruz.
 
Türkiye basketbolda; İspanya Ligi ile birlikte bütçe, başarı ve ilgi anlamında Avrupa’da ilk ikide yer alıyor. Kulüplerimizin Avrupa’daki başarıları da ülkemizdeki basketbol kalitesinin ne  kadar yüksek olduğunu ortaya koyuyor. Hem kadın hem de erkek milli takımlarımızda milli heyecanı yaşamış bu değerli ve elit sporcuların takımlarımızı ileriye taşıdığına inanıyorum.
 
NBA’de kendi milli sporcularımızın yer aldığı takımları destekliyorum. Maçları her zaman canlı izleyemesem de Türk sporcuların maç kliplerini, istatistiklerini, oyunda kaldıkları süreleri yakından takip ediyorum. Örneğin Alperen’in Houston Rockets takımında ilk 5 başlaması beni çok gururlandırıyor. Çift haneli sayı ortalamalarına ulaşması ve aldığı ribaundlarla takımına sağladığı katkı etkileyici. özellikle Minnesota Timberwolves maçında, ilk yarıda hiç şut kaçırmadan double-double yapan NBA’in en genç oyuncusu olması da olağanüstüydü.
 
Türk basketbolu çok güzel bir dönem yaşıyor, çok daha iyi günlerin arifesinde olduğumuza inanıyoruz. Millilerimizin her şampiyonada ortaya koyduğu mücadele ve performans herkesin takdirini kazandı. Genç ve potansiyeli yüksek oyunculardan kurulu takımlarımız var. Enerjisi Güzel Takımlarımızı her zaman desteklemeye devam edelim, onların itici gücü olalım ve salonları dolu tutalım!

YORUMLAR

  • 0 Yorum