Hidayet Türkoğlu'ndan 19 Mayıs Mesajı

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Hidayet Türkoğlu'ndan 19 Mayıs Mesajı
19 Mayıs 2022 - 12:52
Türkoğlu mesajında şu ifadeleri kullandı:
“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak üzere Samsun’a ayak basmasının 103. yılını gurur ve coşkuyla kutluyoruz. 19 Mayıs 1919’da Bandırma Vapuru, bir ulusun istikbalini de Anadolu’ya taşımış, tarihimizin dönüm noktasını hazırlamıştır.
Özgürlük ve bağımsızlık yolunda büyük ve zorlu mücadelenin ilk adımını simgeleyen bu önemli gün, ülkemizin her köşesindeki gençlerimize ve spora emanettir. Cumhuriyetin sarsılmaz emanetçileri olan gençliğimiz; 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan bütün memlekete yayılan aynı inanç ve umutla, aydınlık yarınlarımızın teminatı olmaya devam etmektedir.

Gençlerimizin değerinin farkındayız ve onların fiziksel, zihinsel gelişimlerine sporla katkı sağlamayı en temel görevimiz olarak görüyoruz. Bu doğrultuda yaptığımız talimat değişiklikleri ve yeni düzenlemelerle U14, U16 ve U18 yaş kategorilerinde, Altyapı Bölge Şampiyonaları'nda mücadele eden sporcu sayısını kızlarda yüzde 165 erkeklerde de yüzde 90 oranında artırdık. 

Türk basketbolunun geleceği ve genç sporcularımızın gelişimi için başlattığımız Basketbol Gençler Ligi’nde her geçen yıl daha başarılı sonuçlar elde ediyoruz. BGL başladığında altyapısı olmayan takımlar artık önemli bir altyapı markası haline gelmeye başladı. BGL’den yetişmiş genç sporcularımız A Erkek Milli Takımımıza ve NBA’e kadar yükselerek hepimizi gururlandırdılar. 

Türkiye Basketbol Federasyonu olarak; daha fazla gencimizi sporla tanıştırabilmek ve başarılı sporcular yetiştirerek bayrağımızı dünyanın her yerinde dalgalandırabilmek için çalışmayı sürdüreceğiz. Bu düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bütün Kurtuluş Savaşı kahramanlarımız olmak üzere, bu cennet vatan için mücadele etmiş şehit ve gazilerimizi minnetle anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mızı gönülden kutluyorum.”

Hidayet Türkoğlu
Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı

YORUMLAR

  • 0 Yorum