Fenerbahçe Beko, yeni sezon öncesi basınla buluştu

Sarı Kanaryalar'da Genel Menajeri Maurizio Gherardini, Fenerbahçe Beko Başantrenörü Igor Kokoskov ve Takım Kaptanı Melih Mahmutoğlu açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Beko, yeni sezon öncesi basınla buluştu
15 Eylül 2020 - 21:12

Yeni sezonda yeni bir oluşuma giden Fenerbahçe Beko, Euroleague medya gününde basınla buluştu. 

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda düzenlenen basın toplantısında, İstanbul Anadolu yakası ekibinin Genel Menajeri Maurizio Gherardini, Başantrenör Igor Kokoskov ve Melih Mahmutoğlu, yeni sezona dair açıklamalarda bulundu. 

Gherardini: İnanmak ve birlikte çalışmak felsefemiz

"Uzun bir aradan sonra hoş geldiniz." diyerek sözlerine başlayan Fenerbahçe Beko Genel Menajeri Maurizio Gherardini, "Burada olup basketbol etkinliğinin bir parçası olmak, 6 ay sonra çok keyif verici. Belirsiz bir dönemden geçtik ve önümüzde belirsiz bir sezon da var. Medya günü normalliğe doğru atacağımız ilk adım. Hepimiz oynamak istiyoruz. Hem ligde hem de EuroLeague’de. Çok güzel bir sezon olmasını diliyoruz. Bir süreliğine taraftarlar alışık oldukları atmosferde olmayacaklar ama en yakın zamanda eski atmosferlere kavuşmayı ümit ediyoruz. Bu sezon yeni bir sayfa açtık. Yeni bir sloganımız var: Yellowlegacy. Fenerbahçe basketbol takımı çok önemli antrenörler ve oyuncularla birlikte adını tarihin kitaplarına yazdırdı. Çok güzel şeyler yaşandı. O yüzden legacy çok özel değerlere sahip olduğunuzu ifade ediyor. İnanmak ve birlikte çalışmak felsefemiz. Bu sene değişik sebeplerden dolayı birçok değişim oldu ama biz hem Koç Obradovic’e, hem de bize bu sevinci yaşatan oyuncuları teşekkür ediyoruz.  Yeni sayfamızda çok şanslıyız ki, Igor, teknik ekibi ve yeni oyuncular var. Aynı çalışma felsefesine devam edeceğiz. Hedefimiz aynı. Sezon başlangıcı için çok heyecanlıyız. Yeni takımımızı çok seveceksiniz. Belirsiz sezonda bu sene çok değişik faktörlerle mücadele edeceğiz.  Medyanın da desteğine ihtiyacımız var. Bu maçları belgelemek ve analiz etmek için." ifadelerini kullandı. 

Kokoskov: Takımı mücadeleye hazırlayıp, her türlü şampiyonayı kazanacak hale getireceğiz 7 yıllık Zeljko Obradovic döneminden sonra takımın başına geçen Igor Kokoskov, "Fenerbahçe Ailesi’nin bir parçası olduğum için çok mutlu ve heyecanlıyım.  Çok kısa süre burada olmama rağmen çok sıcak bir karşılama oldu. İstanbul'a ve Türkiye'ye çok geldim. Buraya Obradovic ve Maurizio'yu ziyarete de gelmiştim. Türkiye'ye ve İstanbul'a çok büyük saygım var. Fenerbahçe markasının dünya çapında ne kadar büyük bir isim olduğunun farkındayım. Beklentileri biliyorum. Önümüzde belirsiz bir sezon var ama hepimiz çok heyecanlıyız. Takımımız hem eski oyunculardan hem yeni oyunculardan kurulu bir sentez oldu. Vesely, Melih, De Colo,  6 yeni oyuncumuz var.  Çok iyi oyuncu grubu var. Sağlıklı bir ortam var ve Fenerbahçe ailesinin parçası oldukları için çok mutlular. Söz verdiğimiz bir şey var. Tüm tecrübemizi ve bilgimizi takımla paylaşacağız. Takımı mücadeleye hazırlayıp, her türlü şampiyonayı kazanacak hale getireceğiz." dedi.

Mahmutoğlu: Yaş ilerledikçe bence daha da iyi şut atmaya başladım

Fenerbahçe Beko'nun kaptanı Melih Mahmutoğlu ise, 
"Uzun süre aranın ardından burada olmak heyecan verici. İnşallah herkes için sağlıklı sezon olur. Değişik bir sezon olacak. Sporcular olarak elimizden geleni yapmak için sahaya çıkacağız. Heyecanlıyız, yeni hocamız, yeni takım arkadaşlarımız var. Bu sene Fenerbahçe’de 8. senem. Tekrardan Zeljko’ya Fenerbahçe’ye kattıkları için teşekkür ediyorum. Ondan çok şey öğrendim ama Igor’dan da çok şey öğreneceğimi biliyorum. Onunla çalıştığım için çok mutluyum. Yeni gelen arkadaşlarımız da karakterli ve iyi oyuncular.  Güzel bir ortam oluştu. Her zamanki gibi hedefler, yine şampiyonluk…" dedi. Mahmutoğlu, pandemiden sonra uzun bir süre basketboldan uzak kalmasına rağmen hazırlık maçlarındaki etkili şut performansına yönelik sorduğumuz soruya şu şekilde cevap verdi:"Yaş ilerledikçe bence daha da iyi şut atmaya başladım. Her zaman kendimi hazır tutmaya çalıştım. Bu arayı iyi değerlendirdim. Çalışmayı bırakmadım. Ekstra çalıştım. Neye ihtiyacım varsa, hocamla da konuştuk. Şuan iyi durumdayım, maçlar oynadıkça daha da iyi olacağımı düşünüyorum."

Fotoğraf: Fenerbahçe Beko

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Günün Başlıkları