Alimpijevic 2 yıl daha Kartal

Beşiktaş Emlakjet, başantrenör Dusan Alimpijevic için imza töreni düzenlendi...

Alimpijevic 2 yıl daha Kartal
13 Mayıs 2024 - 17:57
Beşiktaş Emlakjet Başantrenörü Dusan Alimpijevic’in sözleşmesi yenilendi.

Sözleşmesi yenilenen Dusan Alimpijevic için Tüpraş Stadyumu’nda; Kamu ile İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Burak Aslan, Basketbol İcra Kurulu Başkanı Özkan Arseven, Basketbol İcra Kurulu Üyeleri; Görkem Bilgi, Ahmet Budan ve Ali Berke Tükenmez ile Beşiktaş Emlakjet Genel Menajeri Nedim Yücel’in katılımıyla bir imza töreni düzenlendi.

Kamu ile İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Burak Aslan, imza töreninde şunları söyledi:

Dusan Alimpijevic bizim için çok değerli. Hocamızın karakteri, camiamızın ve taraftarlarımızın karakteriyle örtüştü. Taraftarlarımız kendisini çok seviyor. Kendisiyle birkaç dakika içinde anlaştık. Dusan Alimpijevic ile sözleşme uzatmış olmak bizi çok mutlu etti. Bu anlaşmanın sağlanmasında emeği bulunan Başkanımız Hasan Arat’a, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Hüseyin Yücel’le Onur Göçmez’e, Basketbol İcra Kurulumuza teşekkür ediyorum. Taraftarlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Bu sezon bizim için itici bir güç oldular.

Dusan Alimpijevic’in EuroLeague takımlarının tekliflerini reddederek kulübümüzle sözleşme yenilediğini belirten Basketbol İcra Kurulu Başkanımız Özkan Arseven, “Hocamızla iki yıllık yeni sözleşme imzaladık. Sezon başından beri hocamızla iyi bir ivme yakaladık. Başarılı bir sezon geçirdik. Hocamız yeni bir sözleşme teklifinde bulunduk. Kendisine EuroLeague takımlarından gelen teklifleri reddeden hocamız kendisine sunduğumuz sözleşmeyi hiç düşünmeden kabul etti. Avrupa’da ve Türkiye Kupası’nda yarı final oynadık. Ligde normal sezonu üçüncü tamamladık. Düşük bir bütçeyle önemli işlere imza attık. Kulübümüze yük olmadan başarılı olmaya çalışıyoruz. Hocamızın talepleri doğrultusunda transfer çalışmalarına başlayacağız” diye konuştu.

Beşiktaş Emlakjet Erkek Basketbol Takımı Genel Menajeri Nedim Yücel, imza töreninde yaptığı konuşmada, “Anlaşmanın camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Dusan Alimpijevic gelecek vadeden bir hoca. Uzun yıllar boyunca kendisiyle çalışmak istiyoruz. Beşiktaş basketbolunu adım adım zirveye yükseltmeyi amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Başantrenör Dusan Alimpijevic, imza töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Başkanımız Hasan Arat’a, Yönetim Kurulumuza, Basketbol İcra Kurulu Başkanımız Özkan Arseven ile Basketbol İcra Kurulumuzun Üyelerine ve Genel Menajerimiz Nedim Yücel’e teşekkür ediyorum.

Sözleşme görüşmesi çok kısa sürdü. Takımda aile ortamı vardı. Bu ortam sözleşme imzalamamda etkili oldu. İlk günden beri herkesten destek gördüm. Bunun için teşekkür ediyorum. Bir sene içinde iyi bir atmosfer yarattık. Ortak bir amaç için iyi şeyler başardığımızı düşünüyorum.

Avrupa’da ve Türkiye Kupası’nda yarı final oynadık. Ligde normal sezonu üçüncü tamamladık. Beşiktaş’tan beklenti azalmıştı. Biz bu beklentiyi yükselttik. Bunu tek başıma yapmadım. Bu takım çalışmasının eseriydi.

Gelecek sezon daha güçlü bir takım oluşturmak için çalışmalara devam ediyoruz. Beşiktaş’ın ne kadar doğru bir yolda olduğunu göstermiş olduğumuzu düşünüyorum.

Taraftarlarımızdan büyük bir enerji aldık. Taraftarlarımızın desteği kelimelerle anlatılamaz. Bu takımın mücadele edeceğinin sözünü vermiştim. Bu sözümü tekrarlıyorum. Taraftarlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Akatlar’da ve Sinan Erdem’de dolu tribünlere oynadık. Taraftarlarımızın itici gücüyle bizden yüksek bütçeli takımları yendik.”

İmza töreni, konuşmaların ardından hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum