Sevgi Uzun WNBA'de...

A Kadın Milli Takım oyuncumuz ve ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi takımlarından Fenerbahçe Alagöz Holding forması giyen Sevgi Uzun bu yaz WNBA ekiplerinden Dallas Wings'te oynayacak.

Sevgi Uzun WNBA'de...
15 Mayıs 2024 - 17:55
Tecrübeli oyuncu, Nevriye Yılmaz’ın ardından WNBA'de boy gösteren ikinci Türk oyuncu olacak. WNBA’de 2024 sezonu 15 Mayıs Çarşamba günü başlayacak.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu konuyla ilgili olarak, “2003'ten sonra ilk kez bir Milli oyuncumuzun WNBA'de yer alması bizi çok gururlandırıyor. Sezonu Kadınlar EuroLeague de dahil olmak üzere dört kupayla tamamlayan Fenerbahçe Alagöz Holding ve A Milli Takım oyuncumuz Sevgi’nin başarılı performansı WNBA radarına girmesine vesile oldu. Bu durum bizleri de çok mutlu etti. Türk kadını ve Türk sporcularını Amerika’da temsil edeceği için milli oyuncumuzla gurur duyuyoruz. Sevgi ile devam eden WNBA’de yer alma süreci umarım tüm kadın basketbolcularımıza ilham olur.” dedi.

Sevgi Uzun ise “Öncelikle başından beri olan sonsuz desteğiniz, inancınız ve sevginiz için çok teşekkür ediyorum. Bu beni gerçekten çok mutlu ediyor. Burada olup Türkiye'yi ve Türk Basketbolunu temsil etmekten dolayı çok gururluyum. Umarım çok güzel bir sezon geçirip sizleri gururlandırmaya devam ederim” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum