Yalovaspor son çeyrekte Sigortam.net'i geçti

Yalovaspor son çeyrekte Sigortam.net'i geçti
04 Aralık 2022 - 19:42 - Güncelleme: 04 Aralık 2022 - 19:46

Misli.com 9. hafta karşılaşmasında Semt77 Yalovaspor baştan sona çekişmeli geçen maçta Sigortam.net'i 65-60 mağlup etti. Semt77 Yalovaspor'un cezası olduğu için maç seyircisiz oynandı. Bu sonuçla iki ekibinde galibiyet sayıları eşitlendi (5)

Dengeli başlayan karşılaşmada iki ekip de hücumları sayıyla bitirdi. Devamında Sigortam.net'te oyuna giren Umut Geçen önce rakibinin 8 saniye topu yarı sahaya taşımasına izin vermedi ardından da üçlükle skoru 15-15 eşitledi. 01.40 dakika kala Sigortam.net oyuncusu Erol Can Çinko sakatlanarak kenara geldi. Çekişmeli geçen ilk çeyrek 17-17 noktalandı.

İkinci çeyreğe Sigortam.net Can Özcan'ın üçlüğüyle üstünlüğü eline alarak başladı.  Bu dakikalarda hücumlarda rakibini kolay geçen Yalovaspor, Kadir Bayram ile kolay sayılar buldu. Ancak son bölümde savunmayı arttıran Sigortam.net yayın gerisinden de yakaladığı seriyle farkı açmaya başladı. İkinci çeyrek 40-28 Sigortam.net'in farklı üstünlüğüyle geçildi.

Sigortam.net'te Eric Buckner ve Umut Geçen 10 sayıyla tamamlayarak ilk yarının skorerleri oldular.İlk yarıda Yalovaspor 1 üçlük (1/9) isabet bulurken Sigortam.net 6 üçlük (6/11) kaydetti. 

Üçüncü çeyreğe daha iyi başlayan Yalovaspor, geçiş hücumlarından sayıyla dönerek maçın içinde kalmayı sürdürdü. Bu dakikaları Sigortam.net tutuk geçirse de 04.20 dakika kala Umut Geçen'in üçlüğüyle farkı bir kez daha çift haneye çıkartarak rakibine molayı aldırdı. Moladan Kadir Bayram ve Mcnaeca ile iyi dönen Yalovaspor farkı eritmeyi sürdürdü. Son hücumda Orhan Hacıyeva ile üçlüğü kaydeden Yalovaspor skoru eşitledi ve çeyrek 49-49 ile tamamlandı.

Son çeyrekte kısalarıyl potaya giden Yalovaspor sayı buldu ve üstünlüğü tekrar eline aldı. Bu dakikalarında hücum ribaundlarını toplayan taraf Sigortam.net olsa da skor bulmakta zorlandı. Uzun süre karşılaşmada geri düşen Sigortam.net 03.47 dakika kala Umut Geçen'in çaldığı topu Buckner'ın pota altında tamamlamasıyla skoru eşitledi (58-58). Hemen Orhan Hacıyeva ile yayın gerisinden cevap veren Yalovaspor bir kez daha öne geçti. Arka arkaya hücumlardan eli boş dönen Sigortam.net için ise tehlike çanları çalmaya başladı. Molaya giden Sigortam.net moladan da sayıyla dönemedi. 4-0 seri yakalayan Yalovaspor üstünlüğü bırakmadı ve karşılaşmadan 65-60 galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar..
Semt77 Yalovaspor: Jamuni Mcneace 17 sayı 12 ribaund, Lamont Da Jones 12 sayı 3 asist 4 ribaund, Orhan Hacıyeva 11 sayı 13 ribaund
Sigortam.net: Eric Buckner 16 sayı 8 ribaund, Umut Geçen 13 sayı 3 ribaund 2 asist 2 top çalma


YORUMLAR

  • 0 Yorum