"Türkiye'nin tanıtımı açısından önemli olacak"

Türk Telekom Genel Menajeri Cenk Duraklar, Beşiktaş Sompo Sigorta eşleşmesinin Türkiye ve Türk basketbolunun tanıtımı açısından önemli bir eşleşme olacağını söyledi.

"Türkiye'nin tanıtımı açısından önemli olacak"
18 Şubat 2020 - 15:03 - Güncelleme: 19 Şubat 2020 - 15:01

Türk Telekom Genel Menajeri Cenk Duraklar, Beşiktaş Sompo Sigorta eşleşmesinin Türkiye ve Türk basketbolunun tanıtımı açısından önemli bir eşleşme olacağını söyledi.

FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi'nde Türk Telekom, Son 16'da bir başka temsilcimiz Beşiktaş Sompo Sigorta ile karşı karşıya gelecek.

Eşleşmeyi Ribaund'a özel değerlendiren Mavi Kaplanlar'ın genel menajeri Cenk Duraklar, iki Türk takımının eşleşmesinin, ülke tanıtımı açısından iyi olduğunu söylerken, "Sonuç olarak bir takımımız Son 8'e kalacaktır. İlk noktada, grup aşamasını birinci bitirerek, saha avantajını almamız çok önemliydi. Biz bu avantajı aldık. Bu eşleşme Türkiye’de geçeceği için tam olarak avantajın etkisini hissedemeyebiliriz ama Beşiktaş’ı geçersek, ikinci turda saha avantajını kullanıp daha etkili olacağız. Ama şunu tekrar söylüyorum; iki Türk takımının eşleşmesi, Türk basketbolunun, Türkiye’nin tanıtımı açısından çok önemli olacak." ifadelerini kullandı.

GÖNÜLLER BİR

"Beşiktaşlı dostlarımızla aramızda konuşuyorduk. Birbirimize çıkalım istiyorduk. İki tarafın da gönlünün istediği oldu. Ankara – İstanbul rekabeti içeride olur. Kazanan takım, Türkiye’yi temsil etmeye devam edecek ve herkesin kazanan takımın arkasında destek olması gerekir." diyen Cenk Duraklar, ING Basketbol Süper Ligi'nde 78-74 mağlup oldukları karşılaşmanın bir rövanşı niteliğinde olmadığını şu sözlerle açıkladı:

"Beşiktaş, bizimle oynadığında yeni antrenör değiştirmişti. Her takımda, yeni bir antrenör geldiğinde pozitif etki yaratır. Biz de ona denk geldik. Beşiktaş’ta ayrılan yabancılardan dolayı, Türk oyuncular daha çok sorumluluk almaya başladı. Beşiktaş bize de ters gelen bir takım. Çok iyi Türk oyunculardan kurulu; hatta Basketbol Süper Ligi’nin en iyi Türk kadrosuna sahip takımlarından biri. Ama kendi iç dengelerinden kaynaklı sıkıntılar yaşıyor. İnşallah düzeltirler. Bu açıdan kolay bir eşleşme olmayacak. İnşallah turu geçen taraf biz oluruz ama kazanan Türk basketbolu olacak."

YORUMLAR

  • 0 Yorum