Tekrar edilecek

ING Basketbol Süper Ligi'nin 21. haftasında oynanan Meksa Yatırım Afyon Belediyespor - Fenerbahçe Beko maçının tekrarına karar verildi.

Tekrar edilecek
05 Mart 2020 - 16:55 - Güncelleme: 05 Mart 2020 - 17:50
Geçtiğimiz pazar günü Afyonkarahisar'da oynanan ve Fenerbahçe Beko'nun 64-62 kazandığı maç için, Meksa Yatırım Afyon Belediyespor'un yaptığı itiraz kabul edildi. Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan yapılan açıklama şu şekilde:

"01 Mart 2020 tarihinde oynanan Meksa Yatırım Afyon Belediyespor Kulübü – Fenerbahçe Beko Spor Kulübü (BSL) müsabakası ile ilgili Meksa Yatırım Afyon Belediyespor Kulübü tarafından yapılan itiraz Yönetim Kurulumuz tarafından görüşülmüş ve kural hatası yapıldığı kanaatiyle müsabakanın tekrarına karar verilmiştir."

HANGİ KURAL HATASINDAN DOLAYI TEKRAR KARARI ÇIKTI?

Karşılaşmanın üçüncü çeyreği sırasında, Meksa Yatırım Afyon Belediyespor'un Sloven yıldızı Gregor Hrovat'a teknik faul çıktı. Pozisyon gereği top hakkının Afyon temsilcisinde olması gerekirken top Fenerbahçe Beko'ya verildi. Ege temsilcisinin bu pozisyona yönelik itirazı, Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından kabul gördü.

İşte o pozisyon: 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Volkan Kasal
    2 yıl önce
    Hakemlerin yaptığı kural hatasının sonucunu FB. Beko çekiyor.Maç esnasında Afyon kenar yönetiminden hiç bir itiraz yok.Bu da ilginç.Ancak daha ilginç olanı TBF'nin Fenerbahçe'yi cezalandırıyor olması.Çünkü federasyon şimdiye kadar kural hatası yapılan hiç bir maçı tekrarlatmadı.Düşünün bu kadar yoğun maç trafiğinde FB. Beko tekrar Afyon'a gidecek ve hakemlerin hatası var bahanesiyle maçı tekrar oynayacak.Bu tamamen TBF'nin FB. Beko'ya olan tavrının bir sonucudur.
Günün Başlıkları