TBF ile Yemeksepeti arasında sponsorluk sözleşmesi İmzalandı

Türkiye Basketbol Federasyonu ile Türkiye’nin hızlı ticaret platformu Yemeksepeti arasında imzalanan anlaşmayla Yemeksepeti; milli takımlar resmi sponsoru oldu.İmza töreni; Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Yemeksepeti CEO’su Mert Baki, TBF Yönetim Kurulu Üyeleri, TBF ve Yemeksepeti yöneticileri ile basın mensuplarının katılımıyla, Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

TBF ile Yemeksepeti arasında sponsorluk sözleşmesi İmzalandı
09 Eylül 2022 - 13:17 - Güncelleme: 09 Eylül 2022 - 13:31
Hidayet Türkoğlu:'' Milli takımlarımız Yemeksepeti ile güçlerini birleştirerek büyük başarılara yürüyecek''

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, “FIBA Erkekler Avrupa Şampiyonası’nın Tiflis’teki grup maçlarının ardından ayağımızın tozuyla sizlerle burada buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. EuroBasket’te son 16’ya kalarak Berlin’de mücadele etmeye hak kazanan A Erkek Milli Takımımızı kutlamak istiyorum. Berlin’de yaşayan tüm vatandaşlarımızı Fransa ile oynayacağımız son 16 müsabakası için Arena Berlin’e davet ediyorum. Kadın ve erkek milli takımlarımızın her kategorideki sporcularıyla gurur duyuyoruz. Basketbol, heyecanın, birlikteliğin ve enerjinin çok yüksek olduğu bir spor. Bu yönüyle sporseverler için değeri sürekli artan bir çekim merkezi olmaktadır. Ligimizde artan rekabet dozu ve takımlarımızın uluslararası başarıları da basketbolumuzun cazibesini artırıyor. Türkiye Basketbol Federasyonu olarak; ülkemizin önemli marka ve kurumlarının, basketbolu tercih etmeleri bizleri daha güçlü hedefler koymak için motive etmektedir. Sponsorlarımızla büyük basketbol ailemiz her geçen gün genişliyor.


Bugün Türkiye’nin gurur duyduğu markalardan olan ve milyonlarca kişiye ulaşan Yemeksepeti’nin ailemize katılarak Basketbol Milli Takımlar resmi sponsoru oldu. Bu yaz bütün yaş kategorilerinde adından söz ettiren, Basketbol Milli Takımlarımız; ülkemizin en prestijli kuruluşlarından Yemeksepeti ile güçlerini birleştirerek yeni ve daha büyük başarılara yürüyecektir.Türkiye Basketbol Federasyonu ve Yemeksepeti markalarının güçlü algısını bir çatı altında toplama başarısı gösteren, kendi çalışma arkadaşlarıma ve Yemeksepeti CEO’su Sayın Mert Baki olmak üzere tüm ekibine teşekkürlerimi sunuyorum. Yemeksepeti ile yaptığımız anlaşmanın önemi, diğer bütün sponsorluklarımız gibi bizler için çok büyük. Kendilerinin Türk basketboluna ve milli takımlarımıza olan güvenlerinden dolayı heyecan duyuyoruz. Bu anlaşmanın camiamıza hayırlı olmasını diliyor, daha uzun yıllar sürecek bir iş birliğinin başlangıcı olacağına inanıyorum.” dedi.Mert Baki:'' Türkiye spor ülkesi'' 

Yemeksepeti CEO’su Mert Baki ise milli takımların resmi sponsoru olmalarından dolayı duyduğu mutluluğu paylaştı ve şunları söyledi: “Türkiye bir spor ülkesi ve bizim için milli formanın değeri paha biçilemez. Konu milli takımlar olduğunda tüm ülke tek yürek oluyoruz. Ay-yıldızlı formamızla ter döken milli sporcularımızı desteklemek, ülkemizi en iyi biçimde temsil etmelerine katkı sunmak bizim için büyük bir gurur ve onur vesilesi. Bu anlaşmayı maddi bir desteğin ötesinde görüyoruz. 2001 yılından bu yana faaliyet gösteren Yemeksepeti, 81 ilimizde 30 milyonu aşkın kullanıcısı, 60 bin iş ortağı restoranı ve 11 bin mahalle esnafıyla bir Türkiye markası ve Türkiye’nin Basketbol Milli Takımları’na destek bizim için maddiyattan çok daha fazlası demek. Basketbolun pozitif ve birleştirici gücüne inandığımızı ve takımlarımız başarılarına yenilerini eklerken yanlarında olmaktan büyük mutluluk duyacağımızı belirtmek isterim. Bu konuşma vesilesiyle, başta Basketbol Federasyonu Başkanımız Sayın Hidayet Türkoğlu olmak üzere, tüm basketbol federasyonuna, sporcularımıza ve tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum