Kadınlar Türkiye Kupası'nda eşleşmeler belli oldu

ING Kadınlar Türkiye Kupası’nın kura çekimi Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kadınlar Türkiye Kupası'nda eşleşmeler belli oldu
18 Aralık 2023 - 16:18
Türkiye Basketbol Federasyonu yöneticileri, ING Kadınlar Türkiye Kupası’nda mücadele edecek takımların temsilcileri ve basın mensupları kura çekiminde yer aldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren TBF Genel Sekreteri Serhan Antalyalı, "Çok ciddi mücadeleye sahne olan ilk yarıyı tamamladık. 8 takımımız çeyrek final oynamaya hak kazandı. Sonrasında da 4-5 Ocak'ta, Balıkesir'de ING Kadınlar Türkiye Kupası Dörtlü Final organizasyonunu yapacağız. Herkesin gönlünden geçenin gerçekleşeceği bir sezon ve ING Kadınlar Türkiye Kupası diliyorum" dedi. 

Kadın Milli Takımlar ve Kadın Ligleri Direktörü Nilay Kartaltepe ise yaptığı konuşmada “Balıkesir'in ev sahipliğinde dörtlü final organizasyonu gerçekleştireceğiz. ING Kadınlar Türkiye Kupası'nın Balıkesir kentine renk katacağını düşünüyorum. Mücadele ve keyif içerisinde bir kupa olacağına inanıyorum. Tüm takımlarımıza başarılar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Gerçekleştirilen kura çekimi sonucunda oluşan eşleşmeler şu şekilde:

Çeyrek Final Eşleşmeleri
Fenerbahçe Alagöz Holding – Nesibe Aydın
Galatasaray Çağdaş Faktoring – ÇBK Mersin
Emlak Konut – OGM Ormanspor
Beşiktaş – Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor

Dörtlü Final Eşleşmeleri
(Fenerbahçe Alagöz Holding – Nesibe Aydın galibi) -  (Emlak Konut – OGM Ormanspor galibi)
(Galatasaray Çağdaş Faktoring – ÇBK Mersin galibi) - (Beşiktaş – Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor galibi)

2 Ocak 2024 tarihinde tek maç üzerinden oynanacak çeyrek final müsabakalarının ardından, yarı finalist ekipler Dörtlü Final organizasyonu için 4-5 Ocak 2024 tarihlerinde Balıkesir’de bir araya gelecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum