Gürcistan'dan olaylarla ilgili açıklama

Gürcistan Basketbol Federasyonu, Türkiye-Gürcistan karşılaşmasındaki yaşanan olaylarla ilgili bir açıklama yaptı ve TBF yetkililerinin iddialarını reddetti.

Gürcistan'dan olaylarla ilgili açıklama
05 Eylül 2022 - 20:32
Gürcistan Basketbol Federasyonu,  Türkiye-Gürcistan karşılaşmasındaki yaşanan olaylarla ilgili bir açıklama yaptı ve TBF yetkililerinin iddialarını reddetti.

Açıklama şöyle:
“Gürcistan Ulusal Basketbol Federasyonu, Türkiye Milli Takımı başantrenörünün provokatif hareketlerinden dolayı duyduğu öfkeyi dile getiriyor. Kendisinin davranışları durumu büyütmeyi amaçlıyordu. Hakemlere ve tribünlere yönelik kaba hareketleri yapmaktan çekinmedi. Etik olmayan davranışları daha önce birkaç kez basında, basın toplantılarında görülmüştü. Kendisinin hakaret içeren açıklamaları Türk Milli Takımı’nın oyuncularına da etki etti. Furkan Korkmaz’ın Gürcistan Milli Takımı oyuncularına karşı gösterdiği fiziksel agresif davranışlar ve tehditler buna açık bir örnek. Ayrıca Türkiye taraftarlarından özel hayata dair tehdit ve saldırı mesajları da yayınlandı. Gürcistan Milli Takımı’nın oyuncuları, bu tarz mesajlara çokça maruz kaldı.

Gürcistan Basketbol Federasyonu, Türk Milli Takımı başantrenörünün kasıtlı olarak kışkırtıcı davranışlarına karşı FIBA’dan söz konusu konuyla ilgili katı bir cevap ve geri dönüş bekliyor.

Aynı zamanda Türkiye Basketbol Federasyonu Başkan Vekili Ömer Onan’ın oyuncularına karşı polisten ve Gürcistan oyuncularından saldırıda bulunulduğuna dair karalayıcı açıklamaları da şaşkınlık verici ve sınırları aşıyor. Gürcistan Basketbol Federasyonu, Ömer Onan’ın yanlış ve hakarete varan iddialarını açığa kavuşturmak için elinden gelen her şeyi yapacak. Ömer Onan’ın açıklamaları dostane federasyonumuzun ve devlet yapımızın tavrını yansıtmıyor. Bu açıklamalar onun hiçbir kanıtla desteklenmeyen iddialarından ibaret ve biz de gerçeğin ortaya çıkması için özel bir soruşturma talep ediyoruz.

Gürcistan Basketbol Federasyonu her türlü şiddetten kendisini tamamıyla ayırıyor. Düşüncelerimiz oyuncular arasında yaşananların saha dışına çıkmaması yönünde.” (Eurohoops)

YORUMLAR

  • 0 Yorum