Fenerbahçe Beko'dan yeni Coronavirüs açıklaması

Sarı Kanaryalar'da 4 kişinin COVID-19 test sonucunun pozitif çıktığı açıklandı.

Fenerbahçe Beko'dan yeni Coronavirüs açıklaması
27 Mart 2020 - 15:40
Dünyada vaka ve ölüm sayıları artan, Türkiye'de 75 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Coronavirüs, Türk basketbounda Fenerbahçe Beko ile anılmaya devam ediyor. 

İstanbul Anadolu Yakası ekibi, son günlerde çıkan iddialar ve haberler üzerine yeni bir açıklamada bulundu. Takımda 1 sporcu, 1 teknik ekip ve 2 idari ekip çalışanında Coronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.

Fenerbahçe 'nin resmi web sitesinden yayımlanan açıklama şu şekilde:

Fenerbahçe Beko Basketbol Takımı sporcu, teknik kadro ve idari ekibinde yapılan kontroller sonucunda Covid-19 bulgularına rastlanması sebebiyle 21 Mart Cumartesi günü detaylı tahlil ve tetkikler yapılmış, alınan numuneler Sağlık Bakanlığımıza iletilmiştir.
 
"Sağlık Bakanlığımızdan gelen test sonuçlarına göre, test yapılan 12 kişi içerisinde  1 sporcu, 1 teknik ekip ve 2 idari ekip çalışanı olmak üzere toplamda 4 kişide COVID-19 test sonuçlarının pozitif olduğu görülmüştür. Daha önce yaptığımız bilgilendirmede belirtildiği üzere, bir idari çalışanımız dışında, hiçbir oyuncumuzda ya da çalışanımızda hastanede yatmalarını gerektirecek bir klinik tablo söz konusu değildir. Sporcularımız ve çalışanlarımız evlerinde izolasyon altında iyileşme süreçlerini takip etmekte ve durumları sağlık ekiplerimizce düzenli olarak gözlemlenmektedir. Bir süredir tedbir amaçlı olarak hastanede bulunan bir idari çalışanımızın ise, yapılan yeni tetkiklerinde koronavirüs testleri bugün itibariyle negatif çıkmıştır. İdari çalışanımız, testlerinin negatif çıkması sonrasında tedavi edildiği hastaneden taburcu edilmiş, 14 günlük karantina sürecini tamamlamak üzere istirahate çekilmiştir. Koronavirüs sonuçları pozitif olan sporcularımızın ve çalışanlarımızın isimleri kendileri tarafından kamuoyu bilgilendirilmediği sürece hasta hakları yönetmeliğinin, hastanın mahremiyetine saygı gösterilmesi esası sebebiyle açıklanmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Fenerbahçe Beko'da şahsi olarak Coronavirüs'e yakalandığını, Takım Menajeri Cenk Renda açıklamıştı. 
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum