Devler parkeye indi...

FIBA 2025 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde mücadele eden A Erkek Milli Takımımız Filipinler ile oynayacağı hazırlık karşılaşması öncesinde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Devler parkeye indi...
26 Haziran 2024 - 19:20
Beşiktaş Akatlar Kültür ve Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen medya gününe Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, TBF Yönetim Kurulu Üyeleri, TBF Yöneticileri ve basın mensupları katıldı.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, “Yeniden milli takım heyecanını yaşıyoruz. İnanıyorum ki burada bulunan arkadaşlar bu fırsatı iyi değerlendirip gösterdikleri performansla ülkemizi gururlandıracaktır. Bu tip organizasyonlar her zaman çok heyecanlı olmuştur. Milli takımımıza başarılar diliyorum. Bize destek veren Türk halkına da teşekkür ediyorum" dedi.A Erkek Milli Takım Genel Menajeri Alper Yılmaz, “Dört hazırlık maçının sistemi daha iyi anlayabilmek ve oyuncuların birbirlerine alışabilmesi açısından çok yararlı olacağını düşünüyorum. Umuyorum iyi basketbol oynayarak güzel sonuçlar alabiliriz. Hedef maçlarımızı kazanarak Avrupa Şampiyonası'na gidebiliriz ve orada da başarılı olabiliriz. Hazırlık maçlarında en iyi mücadeleyi göstermek istiyoruz. Yorucu bir sezondan sonra buraya gelen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." diye konuştu.A Erkek Milli Takım Başantrenörü Ergin Ataman, "Türk basketboluna maalesef milli takımlar düzeyinde çok büyük katkımız olamadı. Bu kez alışkanlarımızı değiştirdik. Milli takımımızı 2 haftalık bir hazırlık kampına davet ettik. Bu kampa daha çok eleme maçlarında oynayabilecek oyuncuları çağırdık. Sistemimizi oluşturmaya çalışıyoruz. Dört önemli hazırlık maçı yapacağız. İlk maçımızı Filipinler ile oynayacağız. Önümüzdeki hafta da Fransa, Sırbistan ve Hollanda ile çok zorlu 3 maç yapacağız. En önemli 5 oyuncumuzun NBA'de olması en büyük sıkıntı. Eleme maçlarında forma giyememeleri bizi ciddi anlamda sıkıntıya sokuyor. NBA'de oynayanlarla da temas halindeyim. Alperen Şengün aradı, çok motive olmuş. 'Avrupa Şampiyonası öncesinde milli takıma katılacağım ve millileri madalyaya taşıyacağız.' dedi. Cedi Osman da çok istekli. Diğer oyuncular da aynı durumda. NBA'deki oyuncuların da katılmasıyla Türk Milli Takımı'nın alışkın olduğum şampiyonluklar için mücadele edeceğini düşünüyorum. Hedefimiz 2025 Avrupa Şampiyonası'nda madalya ve şampiyonluk. Bunun da ateşini şimdiden yakmış durumdayız.” dedi.

A Erkek Milli Takım Kaptanı Sertaç Şanlı da, "Herkes bunun bilincinde. İlk pencerede istemediğimiz mağlubiyet aldık. İkinci pencereye daha iyi hazırlanmamız lazım. Nasıl bir oyun oynamak ve nasıl bir karakter sahaya koymak istediğimizin farkındayız. İyi takımlarla maç yapacağız. Çok zorlu ve kendimizi test edebileceğimiz bir 2 hafta olacak. Hedefimiz buradan iyi sonuçlarla çıkıp elemelere hazır olmak. Avrupa Şampiyonası'na katılarak madalya kazanmayı hedefliyoruz. NBA'den de gelecek oyuncularla madalya hedefi olan bir kadro oluşturacağız. Bunun için çalışacağız." şeklinde konuştu.

1 Temmuz'a kadar çalışmalarını İstanbul'da gerçekleştirecek olan millilerimiz, 27 Haziran Perşembe günü Filipinler ile hazırlık mücadelesinde karşılaşacak. Ay-yıldızlılarımız,  ikili temas karşılaşması oynamak üzere 2 Temmuz’da Fransa’ya gidecek ve son olarak 6-7 Temmuz tarihlerinde Sırbistan’daki hazırlık turnuvasında Sırbistan ve Hollanda ile karşılaşarak çalışmalarını noktalayacak.

A Erkek Milli Takımımız, FIBA 2025 Avrupa Şampiyonası Elemeleri kapsamında 22 Kasım 2024'te Macaristan ile evinde, 25 Kasım 2024'te ise Macaristan ile deplasmanda karşılaşacak. Ay-yıldızlılarımız B Grubu'ndaki son karşılaşmalarında 20 Şubat 2025'te evinde İtalya ve 23 Şubat 2025'te deplasmanda İzlanda ile oynayacak. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum