Bakan Kasapoğlu'ndan Milli Takıma destek

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri’nde Büyük Britanya ile 3 Temmuz Pazar günü deplasmanda karşılaşacak olan A Erkek Milli Takımımızın antrenmanını takip etti.

Bakan Kasapoğlu'ndan Milli Takıma destek
22 Haziran 2022 - 23:49
İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirilen çalışmayı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile birlikte Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, TBF Yönetim Kurulu Üyeleri ve TBF yöneticileri izledi.
A Erkek Milli Takım Başantrenörü Ergin Ataman ve oyuncularla görüşen Bakan Kasapoğlu, millilere Büyük Britanya ile yapılacak maçta başarılar diledi.Bakan Kasapoğlu, dünyanın farklı ülkelerinde oynayan basketbolcuların milli takım ruhuyla bir araya geldiğini ifade ederek, “Öncelikli olarak yeni teknik ekibe ve sizlere başarı diliyorum. Türkiye bir spor ülkesi. Spor ülkesi olması noktasında basketbol öncü bir branş. Burada bulunan her bir arkadaşım apayrı bir heyecanı müjdeliyor. Ülke olarak sizlerden apayrı bir umudumuz olduğunu, çok büyük bir heyecanla bu umudun peşinde olduğumuzu ifade etmek istiyorum.” dedi.

“2022 basketbol yılı olacak”
Basketbol adına 2022 yılından çok umutlu olduğunu vurgulayan Bakan Kasapoğlu, “Önümüzde Dünya Kupası Elemeleri ve Avrupa Şampiyonası var. Bu müsabakalarda halkımızın yüreği sizlerle atacak. 2022 bence basketbol yılı olacak. Dolu dolu başarılarla geride bırakacağımız bir yıl olacağına inanıyorum. 85 milyon vatandaşımızı mutlu etmek istiyoruz. Bu mutluluk bugüne dair olmayacak. Federasyon Başkanı Hidayet Türkoğlu nasıl NBA’deki başarılarıyla sizleri ateşlediyse, sizler de yeni gelen gençleri ateşleyeceksiniz.” diye konuştu.

Basketbolla ilgili bakanlık olarak pek çok projeleri bulunduğunu hatırlatan Bakan Kasapoğlu, sözlerini şöyle tamamladı; “Sizlerin başarısı ile bu projelere ivme kazandıracağız. Gençler sizin izinizden yürüyecek. Bakanlık olarak federasyonumuzla, kulüplerimizle birlikteliğimiz devam edecek. Bakanlık olarak ne gerekiyorsa yanınızdayız. Bundan şüpheniz olmasın. Birlikte başaracağız. Milletimizi layık olduğu mutluluklarla buluşturacağımıza inanıyorum. Her birinize başarılar diliyorum.”Bakan Kasapoğlu, konuşmasının ardından millilerin antrenmanını izledi. A Erkek Milli Takım Kaptanı Melih Mahmutoğlu, Bakan Kasapoğlu’na üzerinde isminin yazılı olduğu milli takım forması hediye etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum