Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman: Şampiyonluğa 1 kaldı

EuroLeague Final Four'da Yunan devi Olympiakos'u deviren Anadolu Efes final biletini kaptı. Başantrenörümüz Ergin Ataman zaferi şu sözlerle yorumladı: Son bölümde Larkin dizinden sorun yaşadı, Micic zorlandı. Durum böyle olunca da Olympiakos geri döndü, çok zor bir maçtı ama kaldı 1

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman: Şampiyonluğa 1 kaldı
19 Mayıs 2022 - 21:53

'Sadece şampiyonlar buradan çıkar'

Çok mutlu olduklarını kaydeden ve '19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayram'ı... Bir bayram da burada yaşıyoruz' diyerek sözlerine başlayan tecrübeli coach, "Öncelikle dostum Georgios Bartzokas çok şanssızdı bu öyle bir şut ki kazanan tarafta olunca mutlu oluyorsunuz. Olympiakos'u tebrik ederim. 15 bin kişi buradaydı neredeyse, çok kuvvetli takım. Buradan ancak şampiyon takım galibiyetle ayrılır. Maçı Olympiakos Pire'de oynuyor gibi hissettik. Bu takımla gurur duyuyorum. Çok iniş çıkışlıydı maç, çok iyi başlamadık, Oly de çok sert ve iyi savunmayla girdi ama ikinci yarı kontrolü elimize aldık. Çok yorulduk. Son bölümde Larkin dizinden sorun yaşadı, Micic zorlandı. Durum böyle olunca da Olympiakos geri döndü, çok zor bir maçtı ama kaldı 1. Finali de en iyi şekilde oynayacağız. Son şutta şans bize güldü ama bunu hak ettik, maçı hak ettik" dedi.

Son pozisyonu anlattı!

Zaferi getiren son sayıyı da anlatan Ataman, "Larkin çok yoruldu ve baldırına kramp girdikten sonra adamı geçememeye başladı ve o nedenle son topu Micic'e bıraktık. Oyunu okumasını söyledik, o hep şut atıp kaçırıyordu ben atak yapmasını potaya gitmesini istiyordum. Yine şutu attı ama bu kez soktu. Çok mutluyuz" ifadelerini kullandı. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum