İşte TÜBAD'dan yabancı oyuncu kuralı önerisi

Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği, Türkiye'deki ligler ile ilgili yabancı oyuncu kuralları ile ilgili bir öneride bulundu.

İşte TÜBAD'dan yabancı oyuncu kuralı önerisi
29 Haziran 2020 - 17:30

Türkiye'de yabancı oyuncu sayısı ile ilgili konuşmalar, fikirler, açıklamalar, neredeyse her sezon gündeme geliyor. TÜBAD Yönetim Kurulu da, gelecek sezon için bu önerilere bir yenisini ekledi. 

TÜBAD'ın sosyal medyada paylaştığı açıklama şu şekilde:
 

"TÜBAD Yönetim Kurulu olarak yaptığımız son toplantıda, Yönetim Kurulu Üyelerimiz yeni sezonda yabancı oyuncu sayısının Basketbol Süper Liginde 4+1 olarak belirlenmesi yönünde fikir birliğine varmıştır. Geçen yıl, BSL’de yabancı oyuncu sayısının 6’dan 5’e düşmesi, desteklediğimiz bir karar olmuştu. Önümüzdeki sezon, BSL’de sahada oynayan 4 yabancı oyuncu ve bankta 1 yabancı oyuncu ve KBSL’de 3, TKBL ve TBL liglerinde ise 1 yabancı oyuncu bulundurma uygulaması, hem Türk oyuncuların önünü açacak hem de pandemi nedeni ile bütçe sıkıntısı çeken kulüplere ekonomik fayda sağlayacaktır. Sonuç olarak, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun böyle bir karar alması durumunda desteklerimizi belirtir ve tavsiye görevimizi yerine getiririz."

 

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum