Efes'in yeri zirvedir

"Anadolu Efes olarak kendimize koyduğumuz hedefler her zaman en yüksek, zirvedir; ki bundan sonra da böyle olacak. Olması gereken de budur, her zaman en yüksek hedefler, başarılar ve kupaların içinde olmalıyız."

Efes'in yeri zirvedir
02 Haziran 2024 - 21:35
RÖPORTAJ: TOLGA YENİGÜN

-⁠ ⁠14 sene önce kapısından girdiğiniz Anadolu Efes'te bu yıl itibariyle başantrenörlük koltuğuna oturdunuz. Efes'i nasıl anlatırsınız?

 
- Tam bir aile. Aile kelimesinin tam olarak kelime karşılığı. Ve bu aile kelimesi benim için bir kulüpten, bir işten çok daha fazlası. Hep böyle oldu ki, 14 yılda büyük bir aile bağı kurduk. Benim yaptığım ya da takım olarak yaptığımız her şeyde daha fazla sorumluluk ve daha fazla gurur hissediyorum. Çünkü aile olmamızdan ve profesyonelliğin de ötesinde bir bağımız olmasından dolayı iki kat sorumluluk ve gurur hissediyorum.
 
EUROLEAGUE'DE TALİHSİZ BİR SEZON OLDU
 
-⁠ ⁠Ergin Ataman ile gelen 2 EuroLeague şampiyonluğu sonrası bu sezon yaşanan olumsuz sonuçlara rağmen kaçan play-off için neler söylersiniz? Avrupa için genel bir değerlendirme istesek...

 
- Anadolu Efes olarak kendimize koyduğumuz hedefler her zaman en yüksek, zirvedir; ki bundan sonra da böyle olacak. Olması gereken de budur, her zaman en yüksek hedefler, başarılar ve kupaların içinde olmalıyız. Maalesef geçtiğimiz sezon kontrol edilebilen veya edilemeyen bazı sakatlık durumlarımız oldu, bunlarla savaştık. Talihsiz durumlar diyelim bu duruma ama yine de oyuncularımız, staffımız, takım için çalışan herkes büyük bir istek gösterdi. 
 
Muhteşem taraftarımıza da çok teşekkür etmek isterim ki, onların da desteği ile play-in etabına son bir hamle ile dahil olduk. Maalesef play-off’lara kalamadık ama önemli bir ivme yakaladık bu dönemde gelecek için de en yüksek hedefleriyle standartları yakalamak için mücadele edeceğimizi; taraftarlarımızın bizimle gurur duyması ve mutlu olması için tüm gücümüzü kullanabileceğimizi gösterdik.


 
ANA AKTÖR SHANE LARKIN
 
- ⁠Artık Anadolu Efes ile özdeşleşen Shane Larkin, 4 yıl daha yuvada kaldı. Larkin'i siz nasıl anlatırsınız?

 
- Shane Larkin ailemize dahil olduktan sonra özellikle EuroLeague’de kendisi ve kulübümüz için çok etkili, müthiş bir performans gösterdi. EL ve BSL (Basketbol Süper Ligi) seviyelerinde ana aktörlerden biri oldu ve biz de kendisi ile yola devam etmekten dolayı çok mutluyuz. İnşallah her şey umduğumuz ve planladığımız şekilde iyi geçer ve taraftarlarımız ile birlikte önümüzdeki sezonlarda da heyecanlı, keyifli anlar yaşarız.
 
ANADOLU EFES BİR EKOL...
 
-⁠ ⁠Gelecek sezon nasıl bir Anadolu Efes hayal ediyorsunuz? Kısa, orta ve uzun vadeli planlarınız için neler söylersiniz? 

 
- Daha önce de söylediğim gibi biz her zaman en yükseği hedefliyoruz ve bunu başarmak için çok çalışıyoruz. Bunun için de adım adım, gün gün, her bir antrenman ve her bir maç savaşmak için yapmamız gereken her şeyi yapmaya gayret ediyoruz. Bu bizim hedefimiz, rüyamız. Her zaman böyle yaklaşıyoruz ve Anadolu Efes’in kendine has bir basketbol ekolü olduğunu ve her zaman zirve için savaştığını taraftarlarımıza göstermeye çalışıyoruz.
 
ŞAMPİYON GENÇLERİMİZ İLE GURUR DUYUYORUZ
 
-⁠ ⁠19 Mayıs gibi anlamlı bir günde Basketbol Gençler Ligi'nde şampiyonluğa ulaşan Anadolu Efesli oyuncular ve kulübün altyapıdaki köklü geleneği için neler söylersiniz? 

 
- Kulübümde 14, hatta neredeyse 15 yılım geçti, hep altını çizdiğim üzere her yaş kategorisindeki takımımız için hedeflerimiz her zaman zirve. Genç takımımızın şampiyonluğundan dolayı çok gururlu ve mutluyuz. Altyapılardaki başarılar bir kulübün temeldeki başarılarıdır ve bu başarılar milli takıma kadar etki eder. Tekrar etmek isterim ki gençlerimiz ile gurur duyuyoruz. Şimdi gençlerimizin A takımımıza uzun yıllar hizmet etmeleri için onlara hep birlikte gereken her şeyi öğretmeli, yapmamız gereken her şeyi yapmalıyız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum