Daçka'nın şampiyonluğunda David Blatt'in Payı Büyük

DAÇKA'NIN ŞAMPİYONLUĞUNDA DAVID BLATT'İN PAYI BÜYÜK

18 Mayıs 2018 - 22:22

DAÇKA'NIN ŞAMPİYONLUĞUNDA DAVID BLATT'İN PAYI BÜYÜK

1- Galatasaray'ın ardından Darüşşafaka'nın EuroCup şampiyonluğu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
- Son 3 yılda kulüpler düzeyinde Avrupa'nın en önemli basketbol ülkesi durumuna geldik. EuroCup şampiyonluğu'na ulaşan Darüşşafaka Doğuş büyük bir iş başardı, onları kutluyorum. EuroCup'ın kazanılması çok önemli ve prestijli bir kupa... Birçok favori takımı geride bırakıp kupaya ulaşması büyük bir başarı... Tabii ki bu başarıda büyük tecrübe sahibi David Blatt'in çok önemli bir payı var.

GALATASARAY AVRUPA'DA KUPALARA ALIŞKIN...
2- EuroCup'ta şampiyonluk demişken Aslan Kızlar da Avrupa'da mutlu sona ulaştı, bu konudaki düşünceleriniz?
- Galatasaray kadın basketbolunda Avrupa'da kupalara alışkın bir kulüp... Galatasaraylı kızlar birkaç yıl önce de en büyük kupa Euroleague'i kazanma başarısını göstermişti. Türk kadın basketbolu hem kulüpler hem de milli takımlar bazında Avrupa'da en üst seviyelerde yer alıyor. Yine Galatasaray'ın tecrrübeli koçu Marina ile karşılaştığı birçok sıkıntıya rağmen kupaya ulaştı. Bu başarıda emeği geçenleri canı gönülden kutluyorum.

EFES OLARAK EUROLEAGUE'DE BU SEZONU DERS ÇIKARARAK UNUTMALIYIZ
3- Bu yıl Efes açısından EuroLeague kâbus gibi geçti, gelecek yıl basketbolseverleri Avrupa'da nasıl bir Efes bekliyor?
- Efes mutlaka kendi kimliğine bürünecek. Euroleague çok güçlü bir arena, gelecek yıl bu sezon yapılan hatalar tekrarlanmayacak. Final four kovalayacak bir kadro oluşumu için şimdiden çalışmalara başladık. Bu sezonu hemen unutmak zorundayız. Tabii ki çok önemli dersler çıkartarak.

BU SENEKİ FINAL FOUR'UN FAVORİSİ YOK
4- Final Four ekipleri arasında kupaya en yakın gördüğünüz takım hangisi?
- Bu sezon EuroLeague'de final four oynayacak 4 takıma eşit şans veriyorum. Belgrad'da favorisi olmayan bir final four bizleri bekliyor.

EFES SONRASI NBA NEDEN OLMASIN?
5- Bu sezonun başında NBA’le yoğun temaslarınız oldu. Messina gibi asistan koçluk veya baş antrenörlük gibi bir hedefiniz var mı NBA’de?
- NBA'de direkt Avrupa'dan gidip head coach'luk yapabilmek  bugünün şartlarında gerçekçi bir hedef değil.  Ancak  prestijli bir asistan coach'luk teklifi gelirse, Anadolu Efes sonrası neden olmasın?

YORUMLAR

  • 0 Yorum