BGL'de sezon 9 Şubat'ta başlıyor

9 Şubat’ta başlayacak olan Garanti BBVA BGL 2020-2021 sezonu öncesinde açıklamalarda bulunan TOFAŞ BGL Takımı Başantrenörü Semih Soğuksu, iddialı bir jenerasyona sahip olduklarını belirterek, “Hedefimiz oyuncuların gelişimi ve A Takım’a daha hazır çıkması” dedi.

BGL'de sezon 9 Şubat'ta başlıyor
23 Ocak 2021 - 13:30

2020-2021 Sezonunda Garanti BBVA sponsorluğunda, “Garanti BBVA BGL” adıyla organize edilecek olan Basketbol Gençler Ligi’nde yeni sezon 9 Şubat’ta başlıyor. Garanti BBVA BGL 2020-2021 sezonu; Covid-19 pandemisi nedeniyle, ligde yer alan genç basketbolcuların sağlık durumlarını ön planda tutarak yapılan detaylı araştırmalar sonucunda fanus düzeninde gerçekleştirilecek. Müsabakalar, Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu kararıyla Bolu Koru Otel’in ev sahipliğinde oynanacak. Organizasyonda tüm takımlar dışarıya kapalı bir şekilde konaklayacak ve müsabakalar, tesis içi yürüme mesafesinde bulunan salonda oynanacak. Covid-19 pandemisi süreci, federasyon yetkilileri tarafından yakından takip edilecek şekilde; Garanti BBVA BGL erkekler kategorisinde 9 Şubat 2021 tarihinde başlayacak.

SEMİH SOĞUKSU: ‘A TAKIM’A DAHA HAZIR OYUNCU YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ’

Garanti BBVA BGL 2020-2021 sezonu öncesinde değerlendirmelerde bulunan TOFAŞ BGL Takımı Başantrenörü Semih Soğuksu, iyi bir jenerasyona sahip olduklarını belirtirken, oyunculara hem BGL hem de Budo Gemlik işbirliğiyle TBL deneyimleri kazandırarak A Takım’a daha hazır çıkmalarını sağlamayı hedeflediklerini söyledi. İlk olarak pandemi nedeniyle yarıda kalan geçen sezondan bu yana yapılan çalışmalar hakkında konuşan Soğuksu, “Geçen sezon hem elimizde olan, hem de yaptığımız transferlerle iyi bir jenerasyon yakalamıştık. Mart ayında pandemi dolayısıyla ligler ertelene kadar da oyuncuların performansı ve gelişimleri bizleri tatmin edici seviyedeydi. Ondan sonraki süreçte 3 aya yakın hiçbir aktivite yapamadık. Haziran ayı itibarıyla bireysel çalışmalara başladık ve Kasım sonundan bu yana da takım antrenmanlarımızı gerçekleştiriyoruz. Şu an için istediğimiz seviyede değiliz tabii ki ancak en azından bu çalışma dönemini stabil hale getirebildik. Yaklaşık 15-20 gündür de düzenli antrenmanlarımız devam ediyor. 9 Şubat’a kadar da hazır olacağımızı düşünüyorum. Oyuncularımız da biz staff olarak da maç ortamını, maç yapmayı özledik” dedi.

İDDİALI BİR JENERASYONA SAHİBİZ

“Hedefimiz oyuncuların gelişimi ve A Takım’a daha hazır çıkması” diyen Semih Soğuksu, şu ifadeleri kullandı; “Şu an için hazırlık maçı oynayamadık o nedenle 1. Fanus dönemini açıkçası bu sezona giriş olarak görüyoruz. Hedefimiz elbette ki kazanmak olacaktır ancak oyuncuların yeni sezonun başladığını anlaması, sezona motive olmaları, hedef belirlemeleri açısından bu ilk maçları bir hazırlık süreci olarak görüyoruz. Genç milli takım, yıldız milli takım ve ümit milli takım kadrolarında da yer alan yine iddialı bir kadroya ve iddialı bir jenerasyona sahibiz. Bizim ilk amacımız bu oyuncuları bireysel olarak teknik ve fiziksel özelliklerini geliştirip A Takım’a yükselmelerini sağlamak. Tüm bunları yaparken de bu oyuncuların sorumluluk almalarını sağlayarak BGL takımının üst sıralarda yarışmacı olmasını sağlamak. Doğru oyuncuların sorumluluk aldığı ve A Takım sistemine uygun doğru basketbolun oynandığı bir takım izleyeceğiz. Çalışmalarımızı bu yönde gerçekleştiriyoruz. Tabii ki bu sezonda geçen sezonlara göre daha az maç olacak ama yine de pandemi sonrası bu organizasyonun yapılması, gençlerin tekrar parkeye dönmesi ve bu organizasyonun devamlılığını sağlamaları açısından Federasyon’a teşekkür ediyoruz. Biz de kulüp olarak bu mücadelenin içerisinde en iyi şekilde olacağız. Oyuncularımızın, aynı zamanda Budo Gemlik ile yaptığımız projenin içerisinde yer almalarını sağlayarak TBL’de de deneyim kazanmalarını hedefliyoruz. Bu sezon oynanacak BGL o yüzden çok önemli. Buradaki misyonlarını tamamladıktan sonra geçiş sürecini Gemlik ile yapıp, burada tecrübe kazanarak A Takım’a daha hazır oyuncu vermek istiyoruz.”

 

2020-2021 SEZONU TOFAŞ BGL TAKIMI GENİŞ KADROSU:

Ata Can Atsüren - Bora Satır (2002); Batın Tuna - Ege Peksarı - Hamza Çelik - Kıvanç Çöl - Ali Taşkın - Egemen Usta (2003); Berke Büyüktuncel - Ege Demir - Başar Şener - Baran Yurduşen - Abdullah Efe Aksoy - Arda Serbest - Cumali Sunay Davarcı (2004); Arda Konuk - Can Çevikel - Akın Dede - Evren Demirci (2005).

 

TEKNİK VE İDARİ EKİP:

Altyapı Teknik Koordinatörü ve Bireysel Gelişim Antrenörü: Samir Seleskoviç (Sedat Pınar)

Altyapı İdarecisi: Cengiz Şen

Başantrenör: Semih Soğuksu

Yardımcı Antrenörler: Gülhan Öztürk, Abdullah Vardar, Doğukan Urgancı

Atletizm ve Kuvvet Antrenörü: Serdar Ergök

Masör: Fatih Serbest

TBF YouTube’dan naklen yayınlanacak turnuva tarihleri şu şekildedir:

Normal Sezon 1. Fanus Tarihleri
09 - 11 Şubat 2021 A Grubu Müsabakaları (1, 2 ve 3. haftalar) 
16 - 18 Şubat 2021 B Grubu Müsabakaları (1, 2 ve 3. haftalar)

Normal Sezon 2. Fanus Tarihleri
09 - 11 Mart 2021 A Grubu Müsabakaları (4, 5 ve 6. haftalar)
16 - 18 Mart 2021 B Grubu Müsabakaları (4, 5 ve 6. haftalar)

Normal Sezon 3. Fanus Tarihleri
06 - 08 Nisan 2021 A Grubu Müsabakaları (7, 8 ve 9. haftalar)
13 - 15 Nisan 2021 B Grubu Müsabakaları (7, 8 ve 9. haftalar)

Play Off Müsabakaları Tarihleri

Garanti BBVA BGL 2020-2021 sezonu play-off müsabakaları için tarih ve yer bilgileri daha sonra ilan edilecektir.


YORUMLAR

  • 0 Yorum